Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 07 listopad 2018 Aktualizacja 07 listopad 2018

5 Gier podobnych do Minecraft

SebxteR 07 listopad 2018

Minecraft jest fenomenem na skalę światową, sprzedany w ponad 140 mln kopiach, nie jeden twórca chciałby osiągnąć taki sukces. W tym artykule przedstawię wam 5 podobnych gier do Minecraft.
 

Terraria

Najbardziej podobna do Minecrafta, chyba każdy, kto grał w grę stworzoną przez Notcha, słyszał o tym tytule. W dwuwymiarowym świecie dostajemy wszystko to co w Minecraft, budujemy, zbieramy surowce, zwiedzamy mapę oraz jaskinie, tworzymy nowe przedmioty, walczymy z bossami i wiele więcej. Została wydana w 2011 roku, sprzedana w ponad 20 milionach egzemplarzy, do dziś cieszy się sporą ilością graczy. Dostępna jest na takie platformy jak Windows, PlayStation, Xbox, Telefony, oraz inne konsole, możliwa do zakupu na Steam za 35,99zł, taniej klucz dostanie na G2A.

Strona główna gry:  https://terraria.org
G2A: Kup grę Terraia taniej

BlockStarPlanet

Gra stworzona w 2015 roku, na początku nazywała się RoboBlastPlanet, w późniejszym czasie nazwa została zmieniona na BlockStarPlanet. Gra jest darmowa i dostępna do grania w przeglądarce z elementami premium. Ciągle jest aktualizowana, w grze są dostępne bitwy, parkour, budowanie, kopanie, tworzenie własnej postaci. Nie wymaga żadnego pobierania, jest grą twórców MovieStarPlanet oraz BooniePlanet.

Gra dostępna pod: https://blockstarplanet.com/

 


Roblox

Gra wydana w 2006 roku, czyli wcześniej niż pierwsze wersje Minecraft. Jest dostępna za darmo na komputery, Xbox oraz urządzenia mobilne. Pozwala na budowanie własnego świata wraz z innymi graczami, według informacji w Roblox co miesiąc gra 50 milionów ludzi.

Strona główna gry:
https://www.roblox.com

Unturned

Gra w otwartym świecie, łącząca dwie gry Minecraft oraz DayZ. Polega na przetrwaniu, walką z zombie, pozwala na budowanie, eksplorowanie mapy, jazdę pojazdami, grę wieloosobową. Jest dostępna za darmo na Steam (można dokupić konto premium - co daje skiny itp.), oficjalnie została wydana w 2017 roku. Nie posiada języka polskiego, jest dostępna na komputery z Windows, macOS oraz Linux.

Steam: https://store.steampowered.com/app/304930/Unturned/

Castle Story

Gra również dostępna na Steam jest płatna, kosztuje 89,99zł. Oficjalnie została wydana w 2017 roku, możliwość grania na komputerach z Windows, Linux oraz Mac OS. Gra głównie polega na budowaniu zamków, by móc później ich bronić. Przed rozpoczęciem budowy należy najpierw zgromadzić odpowiednie surowce, by tego dokonać, należy sterować swoimi robotnikami.

Strona główna gry: http://www.castlestory.net
Steam: https://store.steampowered.com/app/227860/Castle_Story/

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij