Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 05 marzec 2019 Aktualizacja 05 marzec 2019

Zagraj w Minecraft Classic! - projekt ClassiCube

Aircod 05 marzec 2019
Na samym początku Minecraft miał być małym, jednoosobowym projektem, jednak z biegiem czasu, krok po kroku przeradzał się w co raz to większy projekt. W wyniku tego powstawały różne wersje gry, które przybliżały twórców do premiery pierwszej, finalnej wersji gry.
 
Taką wersją był Classic, który na linii rozwoju Minecrafta zdobył miano drugiej fazy tworzenia sandboxowego tytułu. Wydanie Minecraft Classic poprzedzały testy o nazwie Survival Test, która sama w sobie była bardzo wczesną wersją gry. Classic nie obsługuje wielu ważnych z punktu widzenia gracza funkcji, które istnieją w aktualnych wersjach, takich jak crafting, inwentarz postaci czy dynamiczne oświetlenie.
Ostatnia wersja Classic była dostępna za darmo na oficjalnej stronie internetowej Minecrafta. Gra nie była już aktualizowana i była przechowywana wyłącznie w celach archiwalnych. Wykorzystując zainstalowaną w systemie przeglądarkę mieliśmy okazje zagrać w opcji dla jednego gracza, jak i dla wielu graczy.
 
Gracze często stosowali różne modyfikacje, dzięki czemu rozgrywka była bardziej zróżnicowana. Zostały także stworzone specjalne specjalne tryby gry, takie jak Capture the Flag, Lava Survival, TNT Wars czy Zombies.
W internecie ostatnimi czasy panuje moda na reaktywowanie starych projektów. Z tych bardziej udanych można wymienić między innymi FreeSO, czyli „przywrócenie do żywych” The Sims Online, wyłączonej przez EA sieciowej wersji popularnych simsów. Ta moda nie ominęła również Minecrafta. Grupa osób na Githubie postanowiła przywrócić wersję Classic do żywych!
Jakimi zaletami odznacza się ClassiCube?
  • Lekkie, minimalne użycie pamięci w porównaniu ze standardowym klientem.
  • Działa skutecznie z wszystkimi kartami graficznymi obsługującymi OpenGL lub Direct3D 9.
  • Zapewnia wsparcie dla pojedynczego gracza, a także posiada generator map płaskich i typu podstawowego.
Instalacja jest dziecinnie prosta! Wystarczy, że pobierzesz odpowiedni klient z oficjalnej strony projektu i go uruchomisz. Do gry wymagane jest również założenie konta na stronie ClassiCube. Teraz wystarczy tylko uruchomić klienta, zalogować się i wybrać odpowiedni serwer.

 

Reklama

Pobierz Xray Ultimate

Minecraft Classic: ClassiCube

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4 ocen)
Udostępnij