Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 26 marzec 2019 Aktualizacja 26 marzec 2019

Czy Google stworzy Doodle na 10-lecie Minecrafta? Petycja!

Aircod 26 marzec 2019

Google co jakiś czas zmienia wygląd logo swojej wyszukiwarki w związku ze świętami, ku uczczeniu ważnych osób, osiągnięć czy wydarzeń. Siedemnastego maja, tego roku minie dziesięć lat odkąd Minecraft zawitał na nasze komputery stacjonarne.
 
Czy to dobra okazja dla firmy z Mountain View, aby stworzyć specjalne graficzne wyróżnienie w swojej wyszukiwarce? Chyba nie ma osoby na świecie, która by nie znała fenomenu jakim jest Minecraft. Sukces gry polega na jej prostocie, możliwości modyfikacji i tkwi w wielkiej społeczności, która codziennie tworzy różnorodną zawartość, która podtrzymuje produkcje przy życiu.
 
Minecraft w dalszym ciągu, po kilku latach nie schodzi z czołówek najpopularniejszych portali growych, sprzedał się i nadal się sprzedaje w milionach kopii na całym świecie, niezależnie od kontynentu. Niewielkie koszta produkcji, wydanie gry wyłącznie poprzed dystrybucje cyfrową sprawiły, że Minecraft mógł dotrzeć do każdego domu.
 
Ta niezależna, szwedzka produkcja codziennie dostarcza zaplecza do artystycznego wyrazu przez małych i dużych. Czy to nie wystarczającego argumenty dla Google, aby stworzyć wyróżnienie dla tego wydarzenia?
Jeden z użytkowników Reddita o nicku MattgMac04, stworzył koncept takiego Doodlea. Projekt zgromadził natychmiastowo rzeszę fanów, którzy przyznawali "plusy" wpisowi poświęconemu temu pomysłowi.
 
Jednak to nie wszystko, gracze poszli o krok dalej i dzięki Scottowi Cargoe została otworzona specjalna petycja kierowana do twórcy okolicznościowych logotypów Google Dennisa Hwang.
Petycje do czasu pisania tego newsa podpisało już ponad 60 tysięcy osób. To tylko pokazuje, jak silną społecznością po dziesięciu latach jest nadal Minecraft.
 
Was też również zachęcamy do jej podpisania, być może nasze prośby zostaną wysłuchane i ta ważna data dla każdego gracza sandboksowego świata zostanie stosownie przez Google uhonorowana.
 

 


 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4 ocen)
Udostępnij