Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 28 marzec 2019 Aktualizacja 30 marzec 2019

Microsoft odcina się od Notcha?

Aircod 30 marzec 2019

W najnowszym snapshocie - 19w13a, Microsoft sięgnął po dość niespodziewane, kosmetyczne zmiany w głównym ekranie powitalnym Minecrafta.
 
Tuż po uruchomieniu gry, w prawym górnym rogu pojawiają się różne losowe wiadomości nawiązujące do kultury popularnej (np. stron internetowych, cytatów i gier wideo), pobierane z pliku splashes.txt znajdującym się w minecraft.jar. Są ich dziesiątki i towarzyszą nam od wczesnej wersji Indev.
 
Microsoft zdecydował, że od najnowszego snapshotach nie będą pojawiać się wzmianki dotyczące Notcha, czyli Markusa Perssona, twórcy gry Minecraft. Usunięto między innymi następujące wiadomości: "Made by Notch!", "The Work of Notch!" oraz "110813!". Jedyną wzmiankę o Notchu pozostawiono w napisach końcowych gry.

 


 
Czym jest podyktowana ta decyzja?
Z pewnością Microsoftowi nie podoba się narracja, jaką prowadzi Persson w swoich profilach społecznościowych. Oskarża się go o wypowiedzi na tle ksenofobicznym, rasistowskim oraz homofobicznym.
 
Być może Microsoft w obawie o to, że po grę sięgają również dzieci, postanowił odciąć się od komentarzy twórcy sześciennego świata. Przypomnijmy, że firma z Redmond kupiła przewodnią produkcję studia Mojang w 2014 roku, za bagatela 2,5 miliarda dolarów.

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3 ocen)
Udostępnij