Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 01 kwiecień 2019 Aktualizacja 01 kwiecień 2019

Minecraft będzie za darmo, rozpoczęte prace nad wersją 2.0!

SebxteR 01 kwiecień 2019

Mojang, twórcy gry naszej ukochanej gry poinformowali, że wraz z wydaniem wersji 1.14 Minecraft staje się darmową grą i nie będzie trzeba za nią płacić.
 
Dzięki temu każdy gracz będzie mógł zmienić sobie skina i dostanie dostęp do oficjalnego launchera gry. Takie posunięcie twórcy postanowili zrobić z powodu rozpoczęcia prac nad Minecraft 2.0, informując przy tym, że nowa gra będzie o wiele bardziej rozbudowana niż aktualna. Dodatkowo warto wspomnieć, iż prace nad aktualnym stanem gry zostaną przerwane po wydaniu wersji Minecraft 1.14.

 

Reklama

Dlaczego 2.0?

Mojang przy pytaniach graczy czy będzie, Minecraft 2.0 odpowiadał, że prawdopodobnie nigdy to nie nastąpi, ponieważ musiałoby się to wiązać z wielkimi zmianami mechanik gry. Rozpoczęcie prac nad tą wersją może być spowodowane nową konkurencją, jaką jest gra twórców Hypixela - Hytale bo to właśnie o niej mówi się najwięcej, że stanie się następcą Minecrafta. W najbliższych miesiącach może być naprawdę ciekawie i myślę, że warto na to wszystko czekać, może pierwszych informacji o nowej grze dowiemy się już 17 maja, bo to właśnie wtedy Minecraft obchodzi swoje 10 urodziny.

 


Oceń artykuł
2.6 1 1 1 1 1 Ocena 2.60 (5 ocen)
Udostępnij