Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 01 październik 2019 Aktualizacja 09 marzec 2023

Zapowiedzi ogłoszone podczas Minecon Live 2019

bolda500 09 marzec 2023

Aktualizacje gry oraz biomu, pelerynki dla edycji Bedrock, data festiwalu Minecraft, nowa gra planszowa, intro Minecraft Dungeons oraz kilka innych nowości.
 
Podczas Minecon zostało ogłoszone wiele nowości i zapowiedzi związanych z nowymi grami w uniwersum Minecraft oraz rzeczami związanymi z aktualizacją biomu w Minecraft.
 
 

Minecon Live 2019

Poniżej znajdziesz zapis z wydarzenia, jeśli z jakiegoś powodu nie mogłeś/aś oglądać na żywo całego strumienia.
 
 

Biom Vote - wygrały góry

Podczas głosowania trwającego na Minecon Live 2019 wygrał biom w zimowym klimacie. W pierwszej rundzie zdobył 46% głosów a drugiej 53%. Tym samym następnym biomem jaki otrzyma aktualizację będą właśnie góry a z nim otrzymamy nowego moba - kozę oraz kilka mniejszych zmian jak ośnieżone szczyty oraz bardziej "śnieżny" śnieg.
 

Minecraft Earth - nowa gra mobilna AR

Nowa mobilna gra Minecraft Earth w rzeczywistości rozszerzonej, o której już wcześniej pisaliśmy, w przyszłym miesiącu będzie wprowadzona do wczesnego dostępu. Od października będą dodawane kolejne kraje, w kórch zagrasz w Minecraft Earth przy pomocy swojego smartfona lub tabletu, tak aby do końca roku gra była dostępna na całej ziemi. Aby zapisać się wejdz na stronę tutaj. (gra została wycofana i skasowana).
 

Minecraft Dungeons - nowa przygodowa gra akcji gatunku hack'n'slash

Niecały rok temu, podczas Minecon zapowiedziana gra Minecraft Dungeons doczekała się pierwszego filmu otwierającego rozgrywkę. Poniżej 2 filmy, pierwszy to wspomniany opening, drugi to kilka minut rozgrywki z gry.

Minecraft Dungeons: zwiastun filmowy

 
[obrazy pochodzą z transmisji Minecone i są demem rozgrywki]
 

Minecraft Dungeons: demo rozgrywki z Minecon Live 2019 [HD]

 

Minecraft Festival - powrót konwentu w świeżej odsłonie

 
W przyszłym roku, od 25 do 27 września, przez trzy dni będzie można świętować i bawić się podczas wydarzenia Minecraft Festival. Podczas festiwalu Minecraft spędzisz czas na interaktywnych prezentacjach, rozgrywkach turniejowych, zabawach na żywo, uzyskacz dostęp do różnego rodzaju eksluzywnych towarów i usług oraz masy paneli z twórcami treści dla Minecraft oraz zyskasz jedną z niewielu okazji na spotakanie się z nimi oraz twórcami z Mojang. 
 
W naszej opinii festiwal będzie pewnego rodzaju powrotem do starej formy konwentu Minecon, od jakich zaczynał Notch na początku. Całość będzie transmitowana na żywo aby każdy na świecie mógł się przyłączyć do zabawy i świętowania. Więcej w przyszłości zostanie ogłoszone na stronie minecraftfestival.com 
 

 


Minecraft: Builders&Biomes - nowa gra planszowa w uniwersum Minecraft

W nowościach ogłoszonych podczas Minecon znalazła się także pierwsza gra planszowa Minecraft, stworzona przez Ravensburger przy współpracy z Mojang. Gra będzie dostępna pod koniec tego roku.
 
Minecraft: Builders&Biomes pozwoli odkrywać świat gry, wydobywać rzadkie surowce, budować konstrukcje oraz zbierać broń aby pokonać moby czyhające na nas za rogiem. 
 

Nowe narzędzia od twórców - skrypty

Podczas Minecon Live 2019 zarezentowały zostały także różnego rodzaju skrypty, działające na silniku Bedrock. Wiele z tych narzedzi pozwala na szybką edycję mapy, podmianę bloków, daje niespotykane wcześniej opcje. Jest też możliwość tworzenia nowych animacji, efektów cząsteczkowych co pozwoli rozwinąć skrzydła przy tworzeniu nowych map przygodowych oraz paczek zachowań.
 

Realms Plus 

Serwery Minecraft Realms to miesięczna usługa subskrypcji, która pozwala zagrać współnie do 10 znajomym w gotowym środowisku online. Zmiana w Realms Plus ma być poza dostępem dla 10 graczy jednocześnie, dodanie dostępu do ponad 50 elementów treści ze sklepu Minecraft Marketplace, bez dodatkowych opłat. Więcej informacji na ten temat pojawi się w przyszłości.
 

Kreator postaci dla Minecraft Bedrock

Więcej o edytorze dowiesz się w osobnym artykule tutaj -> Nowy kreator postaci Minecraft Bedrock.
 

Aktualizacja Netheru

Więcej o zmianach w Netherze dowiesz się z osobnego wpisu tutaj -> Nether Update - Co nowego w 1.16?

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij