Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 19 maj 2020 Aktualizacja 19 maj 2020

Nowe logo Mojang oraz 200 milionów sprzedanych kopii gry

bolda500 19 maj 2020

W tych dziwnych czasach, kiedy wiele ludzi musiało pozostać w domach z powodu COVID-19, miedzy innymi dzieci ze szkół, a wiele firm prowadzi swój biznes zdalnie, w tym czasie Minecraft jako gra bije kolejne rekordy.
 
Miliony rodziców na całym świecie, musiało podjąć wyzwanie pracy i edukacji swoich dzieci w domu, ale dzięki pomocy Microsoftu, Minecraft w wersji Edukacyjnej został udostępniony całkowicie za darmo, aby pomóc wszystkim w zaangażowaniu w nauczaniu na odległość do końca czerwca.
 
Od momentu udostępnienia darmowego dostępu, ze strony Marketplace pobrano ponad 50 milionów razy treści edukacyjne. W 2019 roku Minecraft był najczęściej oglądaną grą na Youtube, z liczbą ponad 100 miliardów odsłon, przebijająć grę Fortnite o ponad 40 miliardów.
 
Kolejny rekordem jaki padł , to przekroczenie ponad 200 milionów sprzedanych kopii gry do teraz, oraz średnia miesięczna liczba graczy Minecraft ponad 126 milionów. Oprócze tego pojawiła się także nowa wersja, powstała przy współpracy z Nvidia, czyli Minecraft RTX.
 

Nowe logo Mojang Studios

[zródło grafiki: neowin.net/news/tags/microsoft]
 
Prace nad Minecraft Notch rozpoczął w maju 2009 roku, a 17 maja gra obchodziła swoje 11 urodziny. Twócy gry postawnowili uczcić to zmieniając logo marki studia. Od tego dnia twórcą Minecraft jest Mojang Studios. Poniżej krótka animacja nowgo logo, a pod nim zabawne wideo zwiastun nowego logo.
 
Animowane logo Mojang Studios
 
Wypowiedź jednego z pracowników:
Od naszych skromnych początków w Sztokholmie wkraczamy w lata dwudzieste jako firma z wieloma tytułami i wieloma lokalizacjami. Po Minecraft Earth i Minecraft Dungeons planujemy film fabularny, przygotowujemy epicki program na żywo i bawimy się pomysłami na zupełnie nowe gry.
 

 


Premiera Minecraft Dungeons 26 maja 2020

 
Kolejną duża grą, po darmowym Minecraft Earth z zeszłego roku, ma być zapowiedziana na 26 maja gra z gatunku ARPG - Minecraft Dungeons, w skrócie opisywana jako blokowy styl sandboxa inspirowany na grze Diablo. Minecraft Dungeons będzie dostępny na Windows 10, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch oraz w usłudze abonamentowej Xbox Game Pass. Edycja standardowa ma kosztować 19.99 dolarów (~83 zł), a rozszerzona "Hero"' 29.99 dolarów (~124zł). 

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij