Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 16 październik 2023 Aktualizacja 16 październik 2023

Crafter - Nowy blok narzędziowy w Minecraft 1.21 | Jak korzystać?

bolda500 16 październik 2023

Crafter to nowy blok narzędziowy, ogłoszony podaczas Minecraft Live 2023, jaki pojawi się w nadchodzącej dużej aktualizacji Minecraft 1.21
Crafter jako blok będzie służyć jako narzędzie do automatyzacji tworzenia wyrobów podobnie jak stół rzemieślniczy ale przy pomocy redstone.
 

Crafter - wygląd GUI oraz wykorzystanie

Crafter działa jak stół rzemieślniczy, ma podobny interfejs użytkownika, wyświetlający siatkę 3x3 miejsca ale dzięki możliwości zasilenia go sygnałem redstone, automatycznie wytworzy przedmiot lub blok wg. receptury jaką mu ustawimy.
Po ustawieniu wybranej receptury, za pomocą przycisku, dzwigni lub sygnału redstone, Crafter zacznie wydawać automatycznie tworzony przedmiot lub blok, a jeśli będzie ich wystarczająco dużo, wielokrotne użycie dzwigni lub sygnału redstone wyda ten przedmiot lub blok wielokrotnie.
Oczywiście na tym nie koniec możliwości dla nowego bloku narzędziowego jakim jest Crafter.

 


Crafter - automatyzacja craftingu w Minecraft na najwyższym poziomie

W Crafterze istnieje także możliwość przełączania i blokowania z użycia wybranych slotów na przedmioty i bloki. Dzięki tej funkcji możemy blokować miejca do jakich lej (hopper) nie będzie podawał przedmiotów. Tak dobrze przeczytałaś/eś, będzie można podłączyć leje do craftera, a dzięki temu wytworzy on dla ciebie dowolne ilości przedmiotów takich jak kilofy, miecze, schodki z marmuru a nawet samego siebie. Wszystko zależy od tego jaki ustawisz jego pracę.
Obecnie tylko tyle wiemy na temat Craftera, nie pokazano chociażby receptury na zbudowanie go. Zapewane za kilka tygodni będzie można zacząć z niego korzystać, jeśli tylko pojawią się piewsze snapshoty dotyczące następnego wydania Minecraft 1.21
 
Całekiem możliwe jest także, że Crafter pojawi się w Minecraft jako blok eksperymentalny i dostępny będzie przy pomocy specjalnej opcji włączenia paczki zawartości eksperymentalnej, którą mogliśmy już killa razy testować przy okazji zmian w handlu z osadnikami lub dodaniem sakwy. 
 

 


Oceń artykuł
4.1666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 4.17 (6 ocen)
Udostępnij