Napisane przez Opublikowane 19 kwiecień 2013 Aktualizacja 19 kwiecień 2013

Notch przytłoczony swoim sukcesem

bolda500 19 kwiecień 2013

 

Notch przytłoczony swoim sukcesem.

Markus “Notch” Persson to osoba powszechnie znana w świecie gier jako twórca Minecraft.
 
Niestety Notch ostatnio czuje się przytłoczony swoim sukcesem.
 

Jak sam mówi, popularność tej gry to coś niesamowitego, o czym każdy twórca gier Indie marzy.

Poniżej kilka jego wypowiedzi na ten temat:

 

W wyniku tego całego zamieszania czuję się zblokowany. Nie jestem pewien czy to presja związana z tym, by powtórzyć ten sukces, czy coś innego… to pewnie presja.

Z Minecraftem było łatwiej bo nikt nie wiedział kim jestem. Teraz kiedy rzucę w świat jakikolwiek pomysł miliony ludzi zaczyna go analizować. Wywołuje to konflikt między radością z robienia na co tylko przyjdzie ochota i oczekiwaniami obserwującego mnie świata. Nie mam pojęcia jak się tego pozbyć.

 

Notch wie, że jego opinia liczy się w świecie gier niezależnych co może dobrze wpłynąć na sprzedaż polecanych przez niego produkcji – to też zaczyna być męczące:

Staram się tweetować o grach, które mnie fascynują. Dotarłem jednak do momentu w którym mogę sprawić, że o małym studiu zrobi się głośno i takie pisanie stało się obowiązkiem. Zacząłem przez to promować gry co do których nie byłem do końca przekonany…

 
Aby uciec od tego stanu umysłu, Notch jest obecnie zaangażowany w tworzenie 0x10c (kosmiczny sandbox). Presja otoczenia jest duża, co jest oczywiste przy takim sukcesie jakim jest Minecraft.
 

1.5.1 ----->>> Mody, tekstury, mapy.


 REKLAMA
 
Odwiedź jeden z naszych serwerów Minecraft:
 

Oceń artykuł
1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij