Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 19 kwiecień 2013 Aktualizacja 19 kwiecień 2013

Notch przytłoczony swoim sukcesem

bolda500 19 kwiecień 2013

 

Notch przytłoczony swoim sukcesem.

Markus “Notch” Persson to osoba powszechnie znana w świecie gier jako twórca Minecraft.
 
Niestety Notch ostatnio czuje się przytłoczony swoim sukcesem.
 

Jak sam mówi, popularność tej gry to coś niesamowitego, o czym każdy twórca gier Indie marzy.


Poniżej kilka jego wypowiedzi na ten temat:

 

W wyniku tego całego zamieszania czuję się zblokowany. Nie jestem pewien czy to presja związana z tym, by powtórzyć ten sukces, czy coś innego… to pewnie presja.

Z Minecraftem było łatwiej bo nikt nie wiedział kim jestem. Teraz kiedy rzucę w świat jakikolwiek pomysł miliony ludzi zaczyna go analizować. Wywołuje to konflikt między radością z robienia na co tylko przyjdzie ochota i oczekiwaniami obserwującego mnie świata. Nie mam pojęcia jak się tego pozbyć.

 

Notch wie, że jego opinia liczy się w świecie gier niezależnych co może dobrze wpłynąć na sprzedaż polecanych przez niego produkcji – to też zaczyna być męczące:

Staram się tweetować o grach, które mnie fascynują. Dotarłem jednak do momentu w którym mogę sprawić, że o małym studiu zrobi się głośno i takie pisanie stało się obowiązkiem. Zacząłem przez to promować gry co do których nie byłem do końca przekonany…

 
Aby uciec od tego stanu umysłu, Notch jest obecnie zaangażowany w tworzenie 0x10c (kosmiczny sandbox). Presja otoczenia jest duża, co jest oczywiste przy takim sukcesie jakim jest Minecraft.
 

1.5.1 ----->>> Mody, tekstury, mapy.


 REKLAMA
 
Odwiedź jeden z naszych serwerów Minecraft:
 

Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij