Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 21 styczeń 2015 Aktualizacja 17 luty 2022

Minecraft 1.9 - Ruszyły prace

bolda500 17 luty 2022

 
Deweloperzy z Mojang nie zasypywali nas nowościami dość długo. Od kilku dni sytuacja jednak się zmieniła. Najpierw Dinnerbone przedstawił pewną nowość a wczoraj dołączył do niego Jeb. Zatem przejdźmy do tego co już wiemy o nowościach dotyczących Minecraft 1.9.

UPDATE - Snapshot Minecraft 1.9

Zmiany dla Wither'a - pierwsza z nowośći 1.9

Pierwszą ważną informacją było oficjalne ogłoszenie przez Dinnerbon'a rozpoczęcia prac nad wersją Minecraft 1.9
Jest to bardzo dobra wiadomość dla spragnionych nowości użytkowników gry. Na załączonym poniżej obrazku Dinnerbone oznajmił także, że planuje wprowadzić coś dla moba Wither'a. Do czego służą owe nowe paski w bossbar? Tego nie chciał zdradzić.
 
 

Scieżki/Szlaki - druga z nowości 1.9

Kolejną nowością jaka została zapowiedziana w wersji 1.9 tym razem przez Jeb'a są ścieżki/szlaki.
Sugestia wprowadzenia tego rodzaju podłoża do gry została zaproponowana przez użytkownika o nicku LupusX. Poniżej na załączonym obrazku możesz zobaczyć jak wygląda nowe podłoże (także dla wersji na Minecraft Pocket Edition). W jaki sposób można je uzyskać? W temacie na reddit założonym przez LupusX wypowiadało się bardzo dużo osób. Nie zostało jednak jasno określone jak taka ścieżka/szlak mogła by powstawać. W trybie creative zapewne przy pomocy łopaty lub haczki ale jak w naturalny sposób?
 
W tym samym tamacie jeden z użytkowników wspomina że widział mod, który dawał podobne możliwości występowania oraz tworzenia się scieżek. Jego działanie opierało się na tym iż im częściej postać poruszała się po bloku tym większa szansa aby trawa zamieniała się na wydeptany kawałek terenu. Proces był by odwracalny, gdy obszar przestaje być użytkowany (nie chodzimy po nim) odrasta na nim trawa. Czy tak będzie działać to w Minecraft 1.9? Pomysłów na działanie scieżek/szlaków można by stworzyć całą masę. Co z tego otrzymamy? Zobaczymy.
 
 

Reklama

Oceń artykuł
3.6 1 1 1 1 1 Ocena 3.60 (10 ocen)
Udostępnij