Avatar
Napisane przez Opublikowane 16 listopad 2016

Godzina kodowania w Minecraft - edycja 2016

Avatar
bolda500 16 listopad 2016
Mniej więcej rok temu ruszyła akcja na code.org - Minecraft: Godzina Kodowania. Cała inicjatywa ma na celu uczyć przez zabawę programowania (kodowania). W tym roku została przygotowana nowa edycja, tym razem skupiająca się na projektowaniu zachowań mobów.
 
Tak samo jak w edycji I na początek wita nas Intro wideo z komentarzem Jeba, głównego programisty w Mojang. Przedstawia on z czym przyjdzie nam zmierzyć się w tej edycji Godziny Kodowania. Obecna druga edycja Godziny Kodowania z Minecraft zawiera 12 etapów do przejścia (edycja pierwsza z 2015 miała ich 14). 
 
 
W czwartym etapie gry tak samo jak w zeszłorocznej edycji mamy do wyboru jedną z postaci Steve lub Alex, którą chcemy zagrać. Tym razem sterowanie postacią odbywa się za pomoca kursorów, ponieważ mamy skupić się na porgramowaniu przemieszczania oraz eventów wykonywanych przez moby.
 
 
 
 
Obecna edycja jest dużo bardziej rozbudowana w funkcje jakie możemy programować. Przechodząc do kolejnych etapów dostajemy coraz więcej poleceń wykonawczych oraz różnego rodzaju pętli i funkcji. Poniżej pełna lista na załączonym obrazku z 12 etapu. To jak wykorzystasz te wszystkie bloki zależy tylko do Ciebie.

 

 
Intro wprowadzające do zabawy w Godzina Kodowania w Minecraft 
 
Cała zabawa jest intyicyjna i pozwala w łatwy sposób przyswoić podstawy wiedzy związanej z programowaniem. Jeśli edycja 2016 Godziny Kodowania z Minecraft jest dla Ciebie zbyt trudna warto spróbować swych sił w pierwszej edycji z 2015. Jest on bardzo dobrym wprowadzeniem do mechaniki całej zabawy w mini-grze. Poniżej linki do gry na code.org do edycji 2015 oraz 2016.

 

Zobacz także:

Garść zapowiedzi po Minecon Earth 2018
Aktualizacja Village & Pillage (wioska i łupieżcy), nowa gra Minecraft Dungeons, koty, pandy , aktualizacja biomu tajga oraz inne...
Zagłosuj na biom podczas Minecon Earth 2018
Minecon Earth dla nieznających tematu tego wydażenia jest globalnym wydarzeniem, podcas którego prezentowane są różne tematy...

Zagraj w Minecraft: Godzina Kodowania

 
Edycja druga 2016 - Minecraft: Godzina Kodowania - Projektant 
 
Edycja pierwsza 2015 - Minecraft: Godzina Kodowania - Podstawy
 
Oceń artykuł
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (4 ocen)
Udostępnij