Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 09 październik 2018 Aktualizacja 09 październik 2018

Przedmiot Tygodnia - Kilof

SebxteR 09 październik 2018

Witam i zapraszam do najnowszej serii artykułów w serwisie minecraft.org.pl, w której będziemy omawiać dany przedmiot m.in pod kątem jego funkcjonalności w grze oraz w prawdziwym świecie.
 
Ta seria jest oczywiście oparta na tym, co pojawia się na oficjalnej stronie gry, a my wychodzimy naszej społeczności na przeciw z tłumaczeniami tej serii. Zacznijmy zatem od podstawowego narzedzia jakim jest:
 

Kilof w Minecraft

Jest to prawdopodobnie narzędzie, z którego ludzie najczęściej korzystają w Minecraft. Możesz wykorzystać je do wydobywania kamienia i rud, a także niszczenia bloków takie jak piece, kowadła czy kraty. Często jest to pierwsze narzędzie, które użytkownicy robią w grze, z dwóch patyków i trzech desek. Nie ukrywajmy, ale każdy Minecraftowy gracz zna tę recepturę na pamięć.
 
Gdy zaczynasz grę i stworzysz drewniany kilof, możesz z niego wydobyć kamień, z którego stworzysz kamienny kilof. Kilof z kamienia pozwoli Ci na wydobycie rudy żelaza, którą po przetopieniu w sztabki możesz przy pomocy trzech sztuk i dwóch patyków stworzyć żelazny kilof, który z kolei umożliwi wydobycie diamentów i wytworzenie z nich diamentowego kilofu. Kilofy możesz ulepszać, dodając im zaklęcia takie jak szybsze kopanie, wolniejsze niszczenie się narzędzia czy wydobywanie większej ilości minerałów.
Najlepsi gracze Minecraft wiedzą, że istnieje jeszcze jeden kilof, o którym nie wspomniałem - złoty kilof. Kilof ze złota kopie szybciej niż jakiekolwiek inne narzędzie, ale niestety złoto jest miękkie, więc nie są one bardzo trwałe. Jeśli w szybki sposób chcesz zniszczyć ścianę z kamienia, to możesz je wykorzystać, ale poza tym są głównie po to, aby pokazać swoje bogactwo innym graczom na serwerze.
 
Kilofy zostały dodane do Minecrafta w wersji 0.31 w dniu 31 grudnia 2009 roku. Były udoskonalone w kolejnych miesiącach na narzędzia, które są do teraz. Od tamtej pory niewiele się zmienił z niewielkimi modyfikacjami w trwałości i prędkości kopania na przestrzeni lat. Kilof może być użyty jako broń, która jest nieznacznie lepsza od atakowania gołymi rękami, ale za to zużywa wytrzymałość dwa razy szybciej niż podczas wydobywania. Możesz również je wykorzystać jako paliwa do wytapiania.

 


Historia kilofa

Były używane w rolnictwie, górnictwie i wojnie aż do czasów prehistorycznych. Z biegiem lat wyewoluowały one w inne narzędzie takie jak pługi i motyki, a w czasach średniowiecza kilofy były używane jako broń, więc nie czuj się dziwnie podczas atakowania zombie przy pomocy kilofa :P.
 
Nazwa "pickaxe" pochodzi od środkowo-angielskiego słowa picas, które pochodzi od łacińskiego picus, co oznacza "dzięcioł". Dziś kilof posiada dwie części, jedną, która jest ostra i służy do niszczenia rzeczy i płaską do podważania elementów lub przecinania korzeni.
 

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2 ocen)
Udostępnij