Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 23 lipiec 2020 Aktualizacja 23 lipiec 2020

Minecraft grywalny w... Minecraft?

POTTERMAN 23 lipiec 2020

Minecraft prawdopowobnie ukazał się do dzisiaj na każdej możliwej platformie, od komputerów po telefony, poprzez kolejne generacje konsol, a nawet VR.
 
Od zawsze po głowach graczy krążył pomysł: „Czy da się zagrać w Minecrafta w Minecrafcie?”. Odpowiedź, jak się okazuje, brzmi tak!
 
YouTuber Fundy podzielił się niedawno nowym filmem, w którym twierdzi, że jest w stanie uruchomić i grać w Minecraft - w Minecraft.
 
W rzeczywistości tak jest, jak pokazano w filmie. Fundy pokazuje siebie, grając w grę, w której każdy piksel rozdzielczości jest zastąpiony przez blok Minecraft. Fundy następnie odsuwa swoją postać od gry, aby pokazać, że jest ekran wykonany z bloków wyświetlających inną wersję Minecrafta, co oznacza, że dwie gry działają w tym samym czasie. Pierwsza z nich uruchomiona jest jak zwykle, podczas gdy druga służy do uruchamiania w tle, a jej piksele zamieniają się w rzeczywiste bloki Minecrafta. 
 
Oprócz tego Fundy zdołał uruchomić w grze cały swój komputer wraz z transmisją w czasie rzeczywistym z jego kamery internetowej.
 
Fundy nie zagłębiła się w bardzo konkretne szczegóły dotyczące tego, jak dokładnie to wszystko działa, co oznacza, że nie można tego z łatwością powtórzyć. Wyjaśnił jednak pobieżnie zasadę działania, aby film był interesujący.

Zasada działania Minecraft w Minecraft

W tle działa program serwerowy. Jest on zakodowany w Node i pozwala na streamowanie wideo przechwyconego na komputerze Fundy'ego do Minecraft, wybierając każdy piksel i konwertując je na kolory RGB, które następnie porównuje z kolorami bloków w grze, aby znaleźć najbardziej podobny. Dane te są następnie przesyłane do gry za pomocą narzędzia dekodującego, które tworzy stabilny obraz wykonany z bloków. Jest to nieco podobne do tego, jak działają aplikacje pixel art pozwalające na przekształcenie dowolnego statycznego obrazu w bloki Minecraft, choć skala pomysłu Fundy’ego jest nieporównywalnie większa.
[menu bloków wygląda jak pixelarty, ale po postawieniu są czytelniejsze]
 
Tak na przykład wygląda strona YouTube:
 
To tylko pokazuje jak wiele potencjału wciąż tkwi w Minecraft. Będąc u podstaw kreatywną grą, bez konkretnych granic, tytuł Mojang zachęca graczy do odkrywania nowych, ekscytujących sposobów na granie. I nie ma w tym końca. Od modów, map przygodowych, specjalne trybów gry, paczek tekstur, komputerów z redstone - istnieje potencjał na stworzenie wszystkiego, co gracze mogą sobie wyobrazić.

 


 


Oceń artykuł
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (2 ocen)
Udostępnij