Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 30 sierpień 2021 Aktualizacja 30 sierpień 2021

Zestawy klocków LEGO® Minecraft™ vs Gra

bolda500 30 sierpień 2021

Zabawa w świecie Minecraft™ jest możliwa nie tylko w świecie wirtualnym – wystarczy zdobyć zestaw klocków LEGO® nawiązujący do gry. Jak wypada klockowa wersja kultowej gry?
 

Świat Minecraft™ – tym razem z klocków

Nikomu na tej stronie nie trzeba mówić i przypominać, jakim fenomenem jest gra Minecraft™. Ogólnoświatowa popularność sprawiła że wiele firm chce w taki czy inny sposób nawiązać współpracę i korzystać z rozpoznawalności gry. Jednym z takich biznesowych połączeń jest kooperacja firmy Mojang ze słynnym producentem klocków – Grupą LEGO. Zawiązała się ona już 8 lat temu; w 2014 roku na rynku premierę miały pierwsze trzy zestawy z nowej, pełnoprawnej serii "LEGO® Minecratf™".
 
W kolejnych latach sukcesywnie wydawane były następne komplety – także w obecnym – jeśli chcesz zobaczyć zestawy LEGO® Minecraft™ na 2021 rok z tej serii (nawiasem mówiąc jest tym razem rekordowa liczba – 13) zajrzyj na https://noweklocki.pl/lego-minecraft.
 
[Zdjęcie zestawu 21174 / ©2021 LEGO Group]
 
Warto zauważyć, iż seria LEGO® Minecraft™ była pierwszą, jaka powstała na bazie uniwersum komputerowej gry. Obecność zestawów nawiązujących do filmów czy rozmaitych bohaterów nie jest niczym nadzwyczajnym – duński producent od wielu lat korzysta z różnych licencji, jednak zestawy klocków poświęcone grze Minecraft™ były czymś zupełnie nowym.

Reklama

Jak ocenić te zestawy klocków LEGO®?

Cóż, najlepiej byłoby oddać głos posiadaczom tych zestawów (jeśli macie zestawy z tej serii, podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach), ale spróbujmy ocenić je "na chłodno".
 
Większość kompletów wydawanych ostatnimi czasy w ramach serii LEGO® Minecraft™ posiada kilkaset elementów (to przeważnie zestawy średniej wielkości) i jest dedykowana dla grupy wiekowej 8+. Wizualnie zestawy należy pochwalić – klocki LEGO® to idealne wręcz środowisko dla kwadratowych kształtów świata Minecraft™.
 
[zestawy LEGO® Minecraft™ na 2021 rok]
 
Na plus można zaliczyć mocne zróżnicowanie przedstawionych lokalizacji – przykładowo w tym roku możemy wybierać między innymi spośród pasieki, rafy koralowej, spaczonego lasu, targowiska, stajni, wieży, czy zniszczonego portalu. Z kolei w gamie pojawiających się postaci są dobrze znani bohaterowie, tacy jak Steve, Alex, zombie, czy Creeper™.
 
[Zdjęcie zestawu 21165 / ©2021 LEGO Group]
 
Tak jak podczas wirtualnej rozgrywki, jest możliwość konstruowania i niszczenia obiektów, zbierania materiałów, atakowania przeciwników oraz wytwarzania elementów. Specjalnie na potrzeby tej serii producent zaczął wykonywać kwadratowe głowy postaci – standardowe, owalne główki doskonale znane z klasycznych figurek LEGO® nie za bardzo tu pasowały.
 
Ogólnie można ocenić te zestawy zdecydowanie pozytywnie – trudno o lepszy prezent dla kogoś, kto jednocześnie jest fanem gry Minecraft oraz ma żyłkę do klockowych konstrukcji.

 

Materiał przygotowany przez serwis opisujący serie klocków LEGO® – noweklocki.pl.

Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij