Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 18 październik 2018 Aktualizacja 18 październik 2018

Przedmiot Tygodnia - Pochodnia

SebxteR 18 październik 2018

Tworzenie nowych światów w Minecraft budzi w naszej głowie wiele pytań, na jakim biomie się znajdziemy, czy w pobliżu naszego odrodzenia są jakieś struktury, które dadzą nam przedmioty do ułatwienia sobie startu, lub gdzie znajdziemy najbliższe drzewa?
 
Po utworzeniu mapy i wstępnie zapóźnianiu się w terenie kusi, aby znaleźć swoją wymarzoną lokację pod pierwszą bazę. Eksploracja może zająć cały dzień, nadejdzie noc a wraz z nią wrogie stworzenia, my przez cały czas szukaliśmy odpowiedniego dla nas terenu, nie pomyśleliśmy o jednej rzeczy pochodniach, które oświetlą nasze pierwsze schronienie.
 
W tym tygodniu przedmiotem, który będziemy omawiać, jest pochodnia, poznamy jego historię w grze, jak i prawdziwym świecie.

Pochodnia w Minecraft

Pochodnie zostały dodane już w 2009 roku przy wydaniu wersji Indev 0.31 - 23 grudnia, początkowo można było je umieścić w powietrzu bez wymaganego solidnego bloku, o który by mogły się opierać. Do zniszczenia pochodni nie jest wymagany żaden przedmiot, mogą zostać również zniszczone przy pomocy lawy lub wody, tłoku, który jest w jej stronę skierowany oraz zniszczenia bloku, na którym się znajduje.
 
Aby je tworzyć, musimy posiadać jeden patyk i jedną sztukę węgla (lub węgla drzewnego), przez co otrzymamy 4 sztuki pochodni. Możemy wykorzystać je do zrobienia świecącej dyni.
Naturalnie pochodnie pojawiają się w twierdzach, wioskach, opuszczonych kopalniach, w igloo, leśnych dworach oraz w endzie. Pochodnia emituje światło na poziomie 14, przy jego pomocy możesz topić śnieg i lód w promieniu 2 bloków.

 

Reklama

 
Umieszczanie pochodni jest dostępne na wielu blokach, są to:
  • Schodki - Na górnej ścianie, gdy są do góry nogami.
  • Płotki i murki - Na samej górze bloku.
  • Tłok - Dostępne tylko w wersji PE
  • Śnieg - Możliwość stawiania pochodni jest tylko, gdy śnieg to pełny blok.
  • Płyty - Tylko, gdy jest umieszczona w górnej części bloku.
  • Lej - Tak samo, jak wyżej.
  • Piasek dusz, spawner potworów, rama portalu do ednu - Możliwość stawiania jest dostępna.
  • Szyby - Podobnie jak z płotkami.

Historia pochodni

Pochodnie w prawdziwym świecie działają podobnie do tych, co w grze Minecraft, z wyjątkiem takim, że się wpylają. Były wykorzystywane przez wiele lat, w dzisiejszych czasach są przeznaczane bardziej do dekoracji niż oświetlenia pomieszczeń. Używano ich w czasach starożytnych do oświetlania domów, ulic, odpędzano nimi wilki, które atakowały ludzi, służyły również wojsku do podpalania zdobytych wiosek.
 
Źródło:
Pochodnia w MC na wiki: 

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2 ocen)
Udostępnij