Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 27 listopad 2018 Aktualizacja 27 listopad 2018

Rzeczy, które powinny być w Minecraft #1

SebxteR 27 listopad 2018

Minecraft, gra, która od początku jest wspierana nowymi aktualizacjami, co kilka miesięcy twórcy serwują nam nową zawartość gry, są to nowe potwory, bloki, przedmioty, biomy, komendy.
 
Jest również w tym wiele rzeczy, które dawno powinny zostać dodane, ale nadal ich nie ma, w tej serii artykułów będę się starał przedstawiać moje pomysły na nowe zmiany w Minecraft, kto wie, może kiedyś zostaną one wprowadzone do gry. W każdej części będę przedstawiał 1 rzecz wraz z jej opisem oraz mapą do pobrania, żeby każdy mógł to przetestować.
 
Na sam początek zaczniemy od doniczek, zostały one dodane w 2012 roku i do dziś nie dostały jakiejś większej aktualizacji, od samego początku powinny one posiadać wariant 16 kolorów  oraz możliwość wytwarzania wielkich doniczek. Od początku, doniczki w Minecraft tworzymy z 3 cegieł, czy ta receptura jest dobra? Moim zdaniem nie, doniczkę powinno tworzyć się z gliny z możliwością jej kolorowania. Kolorowe doniczki można wykorzystać na wiele sposobów niż sadzenie w nich kwiatów, chyba każdy zna sposób na wykorzystanie ich w dekoracji stolika jako kubek z kawą.
 
Tak prezentuje się pierwsze zdjęcie z doniczkami:
Ilość kwiatów, którą możemy wsadzać do doniczki, jest bardzo mała, czemu twórcy nie wykorzystają tego i dadzą możliwość umieszczania liści, koralowców, iskrzyłuda, czy nawet trzciny cukrowej. Jak dobrze wiemy w Minecraft 1.14, zostaną wprowadzone bambusy a wraz z nimi możliwość ich łączenia z doniczkami to, czemu tego nie wykorzystać i dodać takiej opcji dla trzciny. Skoro możemy pozyskać kolorowe kwiaty koralowców to czemu, nie da się ich wsadzić do doniczek, ładnie się prezentują i dałyby lepsze kolory do dekoracji wnętrz niż zwykłe kwiaty.

 

Reklama

 
Doniczki z wielkimi kwiatami również powinny być wprowadzone do gry, urozmaiciłoby to grę jeszcze bardziej, dodanie ich wraz z wariantem 16 kolorów dałoby większą ilość bloków do dekoracji, co za tym idzie większą różnorodność. Co prawda w grze mamy bardzo mało dużych kwiatów z ich mniejszymi odpowiednikami ilość jest nie porównywalna, więc tutaj twórcy musieliby się bardziej postarać i mogliby dodać nowe rodzaje tych kwiatów, może jakieś lawendy, wielkie pokrzywy opcji jest mnóstwo i wydaje mi się, że twórcy tego nie wykorzystują.
 
Pobierz mapę
Mapa wraz z teksturami dostępna do pobrania tutajhttp://bit.ly/2E43QEO
UWAGA! Mapa działa tylko na wersji 1.13.2, przedstawione elementy znajdują się na X: -40, Y: 4, Z: 83.

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3 ocen)
Udostępnij