Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 03 sierpień 2018 Aktualizacja 06 sierpień 2018

4 cechy, które przyczyniły się do sukcesu Minecrafta

Zeber 06 sierpień 2018

Cześć! Ten wpis będzie się nieco różnił od pozostałych. Mianowicie nie będzie to prezentacja bądź omówienie czegoś. Będzie to pewnego rodzaju dyskusja, którą, pociągniecie dalej w komentarzach, a przynajmniej mam taką nadzieję.
 
A o czym ona będzie? Dokładnie o tym, co jest w tytule, czyli "4 cechy, które przyczyniły się do sukcesu Minecrafta". Dobra, nie będę dalej przedłużał, przejdźmy w końcu do tematu.
 

Grafika w Minecraft

 
  
 
  
(nr. wersji od lewej: invdev, 1.0, 1.8, najnowsza 1.13
 
Wiele graczy narzeka na jej prostotę i na to, że jest najzwyczajniej w świecie brzydka, ale wiąże się z tym jeden pozytywny akcent. Dzięki niej gra działa płynnie na wielu słabych sprzętach, które ciężko nazwać gamingowymi komputerami. Dzięki temu gra jest w stanie zrobić z 8 letnich dzieci potencjalnych konsumentów.
 
Osoby te nie posiadają pracy, przez co pozyskanie przez nie pieniędzy na drogie podzespoły do grania jest ciężkie i często wiąże się z odmawianiem sobie wielu przyjemności, takich jak chociażby wyjścia ze znajomymi do kina itp. I tu wchodzi Minecraft, gra której wymagania są potwornie niskie, przy czym dalej produkuje masę frajdy z rozgrywki. A skoro o tym mowa...

 


 

Niekończąca się frajda z gry w Minecraft

 
  
 
  
 
Na pierwszy rzut oka może wydawać się to dziwne, bo w końcu Minecraft nie oferuję tony wrogów i dziesiątki ciekawych biomów, jak chociażby Terraria. Ale nie zapominajmy, że przy pierwszym uruchomieniu gry zwiedzanie i odkrywanie niekończącego się świata oraz jego mechanik wchłania nas na dobre dziesięć godzin.
 
W trybie kreatywnym mamy nieogranicznowe zasoby i możemy towrzyć epickie budowle lub mapy przygodowe. A potem cóż, zostają nam serwery. Te zaś oferują to, co nam się wymarzy. Minigry, survivale z frakcjami, czy chociażby działki. A do tego są jeszcze...
 

Modyfikacje do Minecraft

 
  
(modyfikacje znajdziesz w dziale: mody do Minecraft)
 
Nie skłamię chyba stwierdzeniem, że Minecraft jest jedną z gier z największą liczbą modyfikacji pozwalających wzbogacić grę o nowe moby, biomy czy też struktury. Do tego dochodzą jeszcze mody takie jak Industrial Craft dodające całkowicie nowe maszyny oraz inne mechaniczne bloki. 
 
Oprócz modów mamy także paczki zasobów, tekstur, cieni oraz różne inne dodatki do gry. Na dodatek ich instalacja jest niesamowicie prosta, bo sprowadza się często do zwykłego rzucenia pliku do odpowiedniego katalogu. Nie mam pomysłu na płynne przejście i tak oto dochodzimy do ostatniego punktu, jakim jest...
 

Mechanika gry Minecraft

 
 
Wspominałem już parę razy w tym wpisie, aczkolwiek grzechem byłoby niepoświęcenie jej całego punku w tym wpisie. Jest ona intuicyjna, ale dalej zajmująca. Prosta sprawa, uderzamy ręką o drzewo, przerabiamy go w deski, potem deski w patyki i wytwarzamy pierwsze narzędzia.
 
Gdyby tego było mało, to receptury craftingu często przypominają wytwarzany przedmiot i tak na przykład żeby stworzyć siekierę, musimy ułożyć patyki i deski na jej kształt.
 
Słowo na koniec
I tak oto dotarliśmy do końca tego artykułu. Należy pamiętać, że wymienione wyżej rzeczy to moja subiektywna lista najważniejszych elementów mających wpływ na kształtowanie się popularności Minecrafta.
 
Dlatego na początku nazwałem to dyskusją. Otóż proszę was o to, abyście wymienili w komentarzach, co waszym zdaniem pomogło zdobyć grze tylu graczy. A ode mnie to tyle, do następnego wpisy, cześć! 

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2 ocen)
Udostępnij