Minecraft Polska Avatar
Napisane przez Opublikowane 07 kwiecień 2020 Aktualizacja 07 kwiecień 2020

Buildcraft od zera #3 - sortowanie przedmiotów

PanCake 07 kwiecień 2020
Poprzednia część poradnika zawierała sporo "mięsa", zatem dzisiaj trochę zwolnimy - ale nie będziemy bierni. Skupimy się na kolejnym szczeblu naszej drabinki rozwoju. Zaczniemy automatycznie sortować przedmioty pędzące do skrzynek poprzez rury z naszej kopalni. Jesteście gotowi? Można zaczynać? Zatem otwieram nasz program już!
 
Inne części poradników od Buidcraft:
 

Sortowanie przedmiotów z Buildcraft

Podstawą, bez której właściwie nie ruszymy jest diamentowa rura - spokojnie, będzie nam potrzebna tylko jedna, choć przy produkcji i tak zrobimy znacznie więcej. Oto receptura, nie jest to najtańszy przedmiot, ale wydaje mi się, że warto - w końcu wygoda i oszczędność czasu warte są każdych pieniędzy.
 
Przy okazji przypomnijmy sobie recepturę złotej rury, która cechuje się znacznie wiekszą wydajnością od standardowej kamiennej.
Postawiłem już skrzynie i rozplanowałem co gdzie umieszczać - musicie pamiętać, że najwięcej i tak będzie bruku, zatem dwie duże skrzynie to absolutne minimum. Dalej zrobiłem oddzielną na wszystkie "błyskotki", oddzielną na piasek i pochodne, oraz oddzielną na pozostałe bloki (np. andezyt).
 
Dobrze, skoro już mamy suchą podstawę, przejdźmy do konkretów - postawmy naszą diamentową rurę w taki sposób, żeby można było poprowadzić jak najwięcej odnóg. Oto jak działa sortowanie przedmiotów w tej modyfikacji.
 
Każda odnoga poprowadzona z tej rury oznaczona jest innym kolorem, i jest oddzielnym strumieniem przedmiotów wybranych przez nas w konfiguracji rury. Brzmi dość skomplikowanie, ale to nie jest trudne - poprawdźmy więc odnogi do skrzyń, pamiętajcie jednak o tym, żeby w żaden sposób się ze sobą nie łączyły!
 
[/gallery]
U mnie to wygląda mniej więcej w ten sposób - możecie kombinować z inną realizacją, chociażby używając więcej diamentowych rur. "U mnie działa" to oczywiście najlepsza metoda działania, więc przejdźmy do "podpisywania" strumieni.
 
Klikamy prawym przyciskiem myszy na diamentową, rurę, oczom naszym ukazuje się GUI, w którym wybieramy, które bloki mają przechodzić odpowiednim kolorem strumienia. Bloki wybieramy ze swojego ekwipunku, następnie trzymając ten blok kursorem klikamy na odpowiednie kwadraty danej barwy.
 
Poniżej finalny efekt mojej zabawy. Pamietajcie jednak o tym, żeby umieszczać w filtrze przedmioty które są efektem wydobycia, czyli rudy bądź surowce - zależnie od typu kamienia szlachetnego lub bloku.
 
Co teraz? Cóż, warto podłączyć rurę do naszego systemu z poprzedniej części poradnika, oraz odłączyć stare skrzynie. Jak widać poniżej, wszystko działa idealnie - automatyka jest wygodna, gdy raz spróbujecie, to konwencjonalne kopanie będzie jedynie męczarnią.
 
To by było na tyle na dzisiaj, do zobaczenia w następnych poradnikach! :)

 

Reklama


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2 ocen)
Udostępnij