Avatar
Napisane przez Opublikowane 09 sierpień 2018

Jak zacząć w Minecraftcie? Rejestracja i kupno #1

Avatar
PanCake 09 sierpień 2018
Buszując wśród ciemnych otchłani internetu często spotykam pytania dotyczące pierwszych kroków w naszej grze, w związku z tym postanowiłem rozpocząć serię poradników od zera do bohatera. Zaczniemy od zakupu gry oraz ściągnięciu klienta, a skończymy zapewne na walce ze smokiem kresu - nie mogę się doczekać, zapraszam! :)
 
 
Poradnik nowego gracza - Część I - zakup i instalacja gry
 
Zakup gry Minecraft
Z oczywistych względów, skupię się tutaj na wersji na komputery osobiste, ale ciężko nie wspomnieć o innych wydaniach gry. Minecraft ukazał się na PC, Xboxa  360, Xboxa One, PS3, PS4, PSVita, Wii U, Raspberry Pi oraz smartfony.
 
Wersja na komputery nie ma pudełkowej wersji, co do reszty - większość jest dostępna w popularnych marketach z elektroniką czy wirtualnych sklepach z grami. Gra została stworzona przez niezależne, szwedzkie studio Mojang AB, oraz 4J Studios, które zaprojektowało porty na konsolę. 
 
Do tej pory sprzedano ponad 28 623 000 kopii, ta liczba dotyczy jedynie wersji PC. Edycja Minecraft JAVA zawiera także wydanie na komputery z systemem Windows 10 (Edycja Minecraft Bedrock). Cena za obie edycje to 100 zł
 
Opcja numer 1, przez minecraft.net
Aby założyć konto, niezbędne do zakupu gry, powinniśmy udać się pod ten adres, a następnie wypełnić wszystkie pola swoimi danymi (należy zwrócić uwagę na adres e-mail, bo to tam będą przychodzić później ważne informacje).
 
 Po potwierdzeniu maila, przechodzimy tutaj, lub ręcznie przez zakładkę "Sklep". Kolejny formularz do wypełnienia! :) Gra w tym momencie kosztuje 100 złotych. Mamy możliwość zapłaty kartą płatniczą (Visa, Mastercard lub American Express), paypalem, przez paysafecard lub dotpay.
 
Wybieramy swój pseudonim, kraj oraz metodę płatności, następnie uzupełniamy niezbędne informacje i klikamy zielony przycisk. Here u are, właśnie nabyłeś swoją kopię gry! :)
 
 
Opcja numer 2, przez osobę trzecią (nie polecam!)
Fora skupiające się wokół gry często są pełne ofert sprzedaży kont Minecraft, takie oferty są atrakcyjne cenowo (czyste konto można na spokojnie kupić w okolicach 30zł), jednakże takie transakcję są obarczone sporym ryzykiem.
 
Stanowczo odradzam zakupu kont na allegro za przysłowiową złotówkę oraz w cenie dużo niższej niż regularna (100 zł), bo to w praktyce konta współdzielone z kilkunastoma innymi graczami, często również zbanowane (zablokowane) na większości popularnych serwerów oraz z niepewną przyszłością - zdarza się, że support banuje takich handlarzy.
 
Wszelakie wymiany z innymi użytkownikami sieci należy traktować z rezerwą, pamiętaj o tym, że po drugiej stronie czai się potencjalny oszust, więc nie podawaj żadnych danych osobowych, tym bardziej skanów dowodu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Ostrożnie! :)

 

 
Pobranie launchera gry Minecraft
Klikamy "Pobieranie", a następnie zielony przycisk, i po wybraniu lokalizacji możemy cieszyć się naszym launcherem gry. Możesz tez pobrać go tutaj - alternatywne opcje pobrania (najprościej korzystać z wersji .exe)
 
 
Logujemy się na swoje konto minecraft.net, i to właściwie tyle - do uruchomienia gry dzieli nas jedynie kliknięcie zielonego przycisku (PLAY/GRAJ) i chwilka oczekiwania na pobranie plików, to tyle - mam nadzieję, że spotkamy się kiedyś na serwerze! :)
 
 
W następnej, drugiej części  poradnika nowego gracza Minecraft dowiesz się jak stawiać pierwsze kroki w survivalu, gdzie szukać schronienia, surowcców, co nas może zaatakować i jak tworzyć podstawowe przedmioty.
 
Najnowsza odsłona (aktualizacja) zawiera nowy ulepszony podwodny świat
- więcej o nowościach poznasz tutaj - Aktualizacja Wodna 1.13 -
 
 
TAGI:
Jak kupić dziecku Minecraft? - Gdzie pobrać Minecraft? - Poradnik dla rodziców jak kupić Minecraft. - Jak kupić Minecraft premiumJak namówić rodziców na Minecraft Premium? - Kupno Minecrafta przez rodzica. - Jak kupić Minecraft przelewem, PSC, allegro.

 


Oceń artykuł
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1 ocena)
Udostępnij